Co zrobić jeśli nasz pies boi się fajerwerków w Sylwestra?

Co zrobić jeśli nasz pies boi się fajerwerków w Sylwestra?

Niestety jest to bardzo częsty problem i pojawia się jak echo co roku. Wiele psów ucieka i trzęsie się ze strachu przed petardami i hałasami już kilka dni przed Sylwestrem.

Aby nasz pies przeżył okres świąteczny i sylwestrowy w miarę bezstresowo, najlepiej zadbać o niego już wcześniej, nawet w połowie grudnia.

Dostępne w lecznicach preparaty uspokajające jak np. syrop Relaxer, karma dla nerwowych psów calm Royal Canin, tabletki uspokajające dla psów Zylkene, No stress i inne specyfiki można podawać już wcześniej, nawet od połowy grudnia.

Natomiast, jeśli wymienione preparaty nie wystarczają i nasz pupil dalej boi się wystrzałów i huków, przed Sylwestrem powinniśmy zacząć podawać mocniejsze środki, przepisane przez lekarza weterynarii, np Sileo, Oksazepam, Diazepam, Sedalin.

Pamiętajmy, nigdy nie powinno się podawać takich leków na własną rękę. Można przy tym bardzo zaszkodzić czworonogowi.

Dodatkowo aby pomóc naszemu przyjacielowi przetrwać tę noc, dobrze jest pozamykać szczelnie okna, włączyć głośną muzykę, zająć zabawą i po prostu z nim być.

Pamiętać należy także o wcześniejszym spacerze, koniecznie na smyczy. Jeśli pies bardzo się boi, lepiej zapiąć smycz podwójnie, do obroży i szelek. Nie zaszkodzi także adresówka, gdyby ze strachu piesek uciekł.

Spokojnego Sylwestra życzy wszystkim zwierzakom Klinika Wróblewscy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *