Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób narządu ruchu. Świadczymy usługi z zakresu ortopedii i traumatologii urazów oraz wad rozwojowych. Specjalizujemy się w:
- Chirurgii stawu kolanowego: zwichnięcia rzepki, stabilizacja zerwanego więzadła metodą szwu bocznego, TTA/ TTA Rapid, TPLO
- Leczeniu dysplazji stawów biodrowych: symfizjodeza, TPO/ DPO
- Chirurgii kręgosłupa: hemilaminektomia, ventral slot, stabilizacja, ogon koński, foraminektomia
Ortopedyczne historie naszych pacjentów
Neron (owczarek niemiecki): przyszedł do nas z powodu nieprzemijającej kulawizny tylnej łapy. Zdiagnozowaliśmy zerwane więzadło krzyżowe w kolanie. Zrobiliśmy RTG, żeby ocenić, jakie zmiany mogły już zajść w stawie kolanowym i żeby dobrać odpowiednią technikę operacji. Zdecydowaliśmy się na operację metodą TPLO. Był to duży pies, więc ta technika była dla niego najbardziej odpowiednia. Po 8 tygodniach powtórzyliśmy RTG, aby sprawdzić, czy kość już się zrosła i czy Nero może wracać do dłuższych spacerów. Po 3 miesiącach od operacji Nero znów biega i cieszy się spacerami ze swoim opiekunem.
Puszek (2-letni owczarek podhalański): został przywieziony do nas po potrąceniu przez samochód. Zrobiliśmy niezbędne badania i prześwietlenia – okazało się, że ma złamane dwie łapki. Po ustabilizowaniu pacjenta na drugi dzień wykonaliśmy operację nastawienia złamanych kości. Zastosowaliśmy płyty blokowane, które dają najlepszą stabilizację. Dzięki temu, już po kilku dniach Puszek był w stanie się podnieść i powoli zaczął chodzić. Po dwóch miesiącach kości się zrosły i pies nie pamięta już o tych przykrych doświadczeniach.
Felix (6-letni kocur): trafił do nas po tym, jak na kilka dni zniknął z domu i wrócił mocno poturbowany. Szczegółowe badanie wykazało, że ma złamaną żuchwę i połamane zęby oraz odsłonięte kości szczęki. Prawdopodobnie spadł z wysokości lub został potrącony przez samochód. Po opatrzeniu ran zabraliśmy się za operację. Nastawiliśmy mu żuchwę za pomocą drutu kostnego i zamknęliśmy rany. Gojenie trwało miesiąc, ale już po kilku dniach Felix mógł znowu samodzielnie zjadać miękki pokarm.